Środa, 2018-12-19

Imieniny: Beniaminy, Dariusza

Spotkanie autorskie

13 października 2018r. w Szkole Podstawowej w Starym Kraszewie odbyło się spotkanie autorskie z pisarką Zofią Stanecką i ilustratorem Danielem de Latourem . Spotkanie było nagrodą dla uczniów za udział w konkursie plastycznym "Nasza Niepodległa", zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Klembowie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zaproszeni goście przeczytali dzieciom fragment książki „Po drugiej stronie czasu”. Pisarka opowiadała o sobie, a także o bohaterach swoich niezwykłych książek, wytłumaczyła jak powstaje książka. Dzieci miały możliwość czynnie uczestniczyć w redagowaniu własnego komiksu do zaproponowanej historyjki. Odpowiadała również na liczne pytania zadawane przez dzieci.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze i zapewne na długo pozostanie w pamięci. Zakończyło się wspólnym zdjęciem i rozdawaniem autografów.