Poniedziałek, 2019-04-22

Imieniny: Łukasza, Kai

100-tne urodziny Polski

9 listopada w Szkole Podstawowej w Starym Kraszewie zorganizowaliśmy Polsce urodziny.

Tego dnia uczniowie przyszli na zajęcia ubrani w narodowe barwy. Dodatkowo, wszyscy członkowie szkolnej społeczności, otrzymali biało-czerwone kotyliony. Pokaz mody patriotycznej odbył się z inicjatywy Bogusławy Syrówki.

Święto naszej ojczyzny rozpoczęliśmy od akademii, na której uczniowie kl 4 i 6 przedstawili historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Głos zabrał sam marszałek Józef Piłsudski „Walczyłem o to, by przyszłe pokolenia żyły w wolnej Polsce, i cieszę się, że możecie chodzić do polskiej szkoły i mówić w ojczystym języku.”

Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych. Wspólnie zaśpiewaliśmy takie utwory jak Pierwsza Brygada czy Niepodległa, niepokorna.

O godzinie 11.11 , wzorem szkół z całej Polski, wykonaliśmy hymn.

Na zakończenie tego dnia solenizantka - Polska otrzymała tort i wysłuchała gromkiego Sto lat….

Cała uroczystość przebiegła sprawnie, dzięki współpracy nauczycieli, dzieci i rodziców, za co serdecznie dziękuję.

Urszula Gałązka