Kalendarium

Piątek, 2019-08-23

Imieniny: Apolinarego, Miły

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 116408
  • Do końca roku: 130 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Bezpieczny parking

Akcja "Bezpieczny Parking''

      W dniach 19 - 20 listopada br. na terenie Szkoły Podstawowej w Starym Kraszewie odbyła się akcja ''Bezpieczny Parking'', która miała na celu ochronę przestrzeni szkolnej przed niewłaściwie parkującymi kierowcami, a tym samym wzrost poczucia bezpieczeństwa na parkingu.

Inicjatorami i opiekunami przedsięwzięcia byli członkowie Samorządu Uczniowskiego, którzy przez te dwa poranki pełnili funkcję młodych stróżów prawa. Podzieleni na dwie grupy interwencyjne bacznie przypatrywali się parkującym kierowcom. Osoby stosujące się do poziomych i pionowych znaków drogowych były nagradzane słodkimi upominkami. Wśród dorosłych znaleźli się i ci niezdyscyplinowani, których zachowanie stanowiło realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zostali oni ukarani mandatem i byli zobligowani do wykonania jednego z dwóch zadań: zjedzenia plastra cytryny lub zrobienia czterech pajacyków. Pokrzepiający jest fakt, że większość kierowców parkowała prawidłowo i mandatów wręczono niewiele. 

W ramach tej akcji odbyła się także lekcja profilaktyczna dla klas 1-3 dotycząca bezpiecznego zachowania na drodze. Tym razem w rolę nauczycieli wcielili się uczniowie klas starszych. „Nowi pedagodzy” sprawili, że wszyscy słuchali z ogromną uwagą i zaangażowaniem. W trakcie spotkania przypominano m.in.: zasady bezpiecznego przechodzenia przez pasy w miejscach oznakowanych oraz bezpiecznego korzystania z parkingu szkolnego. Lekcja obfitowała w liczne zagadki, scenki dramowe czy filmy edukacyjne. Nie zabrakło także skromnych upominków. Aby zwiększyć widoczność dzieci na drodze, a tym samym propagować noszenie odblasków, wszystkim zebranym wręczono świecące opaski. 

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie naszej szkoły. 

                                                                                                                 Aleksandra Szczapa
                                                                                                                                            kl. V