Kalendarium

Sobota, 2019-05-25

Imieniny: Borysa, Magdy

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 90566
  • Do końca roku: 220 dni
  • Do wakacji: 27 dni

Koncert Flauti Divertenti

4 stycznia 2019 r. odbył się Koncert Noworoczny w wykonaniu Zespołu Muzyki Dawnej Flauti Divertenti z okazji inauguracji projektu "Teatr dla życia w przyjaźni". 

Młode artystki zaprezentowały świąteczny repertuar przed publicznością szkolną oraz zaproszonymi gośćmi: panią Iwoną Świebiodą - Dyrektorem GOK w Klembowie, panem Andrzejem Pisarkiem - Radnym Gminy Klembów, Sołtysem wsi Stary Kraszew Andrzejem Ciokiem wraz z małżonką, panią Danutą Gudalewicz - pracownikiem GOPS w Klembowie. Pani Dyrektor w sposób szczególny przywitała osoby, które z pełnym zaangażowaniem działały na rzecz rozwoju edukacji na terenie naszej gminy: panią Zofię Kupisek, wieloletniego dyrektora Szkoły Podstawowej w Starym Kraszewie i panią Lucynę Szczapę, która swoją pracę zawodową rozpoczęła w naszej szkole, a później była dyrektorem Szkoły Podstawowej w Kruszu. 

Pani Dyrektor Agnieszka Szczapa przedstawiła założenia projektu "Teatr dla życia w przyjaźni", którego celem jest rozwój kompetencji społecznych dzieci poprzez ich udział w warsztatach teatralno - muzycznych oraz powitała pana Aleksa Mackiewicza - aktora, prezentera radiowego i telewizyjnego, który poprowadzi warsztaty dla 16 dzieci z naszej szkoły. 

Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem zarówno najmłodszych widzów, którzy spontanicznie wyśpiewali "Pójdźmy wszyscy do stajenki", uczniów kierujących słowa uznania wobec swoich koleżanek, oraz zaproszonych gości, którzy zwrócili uwagę na postępy młodych artystek. 

Pani Dyrektor życzyła wszystkim, aby Nowy Rok obfitował w jak najwięcej imprez kulturalnych i spotkań ludzi, którzy działają na rzecz rozwoju edukacji kulturalnej. Na koniec skierowała słowa podziękowania wobec osób, bez których ten koncert by się nie odbył: członkom zespołu oraz prezesowi Stowarzyszenia Zespół Muzyki Dawnej - Marcinowi Szczapie oraz wiceprezesowi stowarzyszenia Marcinowi Perzynie. 

Czekamy na kolejne koncerty i życzymy wielu sukcesów członkom zespołu: Marysi i Oli Szczapie, Lence i Wiktorii Perzynie. 

 

1

Projekt  dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek !”