Poniedziałek, 2019-04-22

Imieniny: Łukasza, Kai

Dzień Bezpiecznego Internetu 2019

18 lutego Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Starym Kraszewie

Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone  w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznegodostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Od 2004 roku w 45 krajach na świecie, w tym również w Polsce, Dzień Bezpiecznego Internetu był dotychczas  obchodzony dwunastokrotnie. Został ustanowiony  z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu  „Safer Internet”. Chodzi głównie o to, by dzieci  i młodzież nie były narażone na niebezpieczeństwa  w trakcie korzystania z zasobów internetowych.

Szkoła Podstawowa w Starym Kraszewie zgłosiła swoje uczestnictwo  w przeprowadzanej akcji -nadany numer to: 103709- i zaplanowała na dzień 18 lutego 2019 r. własną inicjatywę, która będzie przebiegała w dwóch etapach:

1.zajęcia edukacyjne dla klas młodszych- poprowadzi pan A.Kupisek

2.kampania lokalna – przeprowadzą pani B.Syrówka,  A.Perzyna, E.Pieńczuk.

Ad.1

Uczestnikami zajęć edukacyjnych będą uczniowie  klas 0,2,3. Głównym celem zajęć  będzie: wyjaśnienie dzieciom, czym jest internet; wady i zalety internetu; bezpieczne korzystanie z internetu; gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia online. Zajęcia przeprowadzą wychowawcy klas.

Ad.2

18 lutego (przed rozpoczęciem zajęć) uczniowie pod kierunkiem wychowawcy będą rozdawali broszury informacyjne dla rodziców i uczniów z radami,  jak postępować w codziennych sytuacjach związanych z korzystaniem przez dzieci z internetu czy urządzeń. Na przerwach lekcyjnych uczniowie klas młodszych będą zbierać podpisy uczniów  pod plakatem "Umowa wzorowego internauty". Plakat zostanie wywieszony  przed wejściem do placówki.