Poniedziałek, 2019-04-22

Imieniny: Łukasza, Kai

"Dobrze Cię widzieć"

14 marca w naszej szkole odbył się finał ogólnopolskiej  kampanii „Dobrze Cię widzieć”, podczas którego uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe. W ramach projektu „Bezpieczna Droga” i projektu „Dobrze Cię widzieć" odbyły się lekcje  z zakresu bezpieczeństwa na drodze. W ramach działalności edukacyjnej uczniowie obejrzeli spoty i filmy animowane wskazujące na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze oraz podkreślające wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym. Ponadto uczniowie klas młodszych stworzyli rysunki, na których przedstawili siebie w kamizelkach odblaskowych, natomiast uczniowie klas starszych przygotowali plakaty z hasłami promujące noszenie kamizelek. Głównym mottem przedsięwzięcia stał się plakat w wykonaniu uczennic klasy V  „BĄDŹ WIDOCZNY TEJ WIOSNY”.

Mamy nadzieję, że nasza akcja odniesie wymierny skutek w budowaniu świadomości pieszych i w poprawie bezpieczeństwa na drodze, co w rezultacie pomoże chronić dzieci i młodzież.

Projekt finansowany był przez Fundusz Sprawiedliwości.