Kalendarium

Piątek, 2019-08-23

Imieniny: Apolinarego, Miły

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 116376
  • Do końca roku: 130 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Warsztaty teatralne

,, CHOCIAŻ BOWIEM, TEATR NIE PRZEKSZTAŁCI ANI CZŁOWIEKA, ANI KOSMOSU,
TO PRZECIEŻ UMIE JEDNOCZYĆ LUDZI WOKÓŁ WIELKICH MITÓW, DĄŻNOŚCI, IDEI.,,

Antonian Artaud  ,,Teatr i jego sobowtór’’.

,,Teatr dla życia w przyjaźni’’ to projekt , który ma na celu wesprzeć rozwój dzieci, szczególnie w sferze życia społecznego. Otworzyć się poprzez sztukę na kontakt z rówieśnikami, wybór swojej postaci  oraz decydowanie o wyglądzie tej postaci w spektaklu – to najważniejsze zadania, jakie stanęły przed uczestnikami projektu. Udział w zajęciach rozwijał wyobraźnię i wzbudzał wiele emocji.

Nasze spotkania nie ograniczyły się do nudnego powtarzania tekstu. Najistotniejszą rolę w tym przedsięwzięciu odegrała sama droga do realizacji spektaklu, etapy tworzenia postaci , wymyślenie historii, a następnie wspólne tworzenie scenariusza.

Teatr to oczywiście scena, kostiumy i aktorzy, ale i praca nad własnym ciałem i dykcją. Pod uważnym okiem aktora, Aleksandra Mackiewicza, dzieci ćwiczyły kontrolowane ruchy sceniczne, które oddają charakter postaci. Najważniejsze, to wczuć się w rolę, ot po prostu. Ulubione ćwiczenia to rozgrzewka aparatu mowy! Pokazywanie języków, słanie buziaków do koleżanki oraz strojenie różnych śmiesznych min- takie wygibasy naszej buzi sprawiały mnóstwo frajdy.  To dzięki nim nasz młody aktor mógł przystąpić do recytowania swojego tekstu, płynnie, bez napiętych mięśni twarzy.

W naszym przedstawieniu żywa muzyka odgrywa bardzo dużą rolę. Dzięki zaangażowaniu Zespołu Muzyki Dawnej Flauti divertenti na próbach rozbrzmiewają dźwięki fletów, które przenoszą nas w bajkowy świat.

Nadszedł czas przygotowania scenografii i strojów. Do naszych działań dołączyła p. Beata Ciok, która przygotowała kolorowe spódnice dla księżniczek, za co dziękujemy z całego serca. Pani Bogusława Syrówka czuwa nad oprawą plastyczną, którą tworzy cały zespół.  

Aleksander Mackiewicz dostrzegł potencjał w tej grupie i zaangażowanie młodych aktorów.

Pragniemy, abyście i Wy dostrzegli wyniki naszych starań podczas występu.

Zapraszamy 31 maja o godz. 12.00 na przedstawienie

pt. ,, Tajemniczy Bal w Miłym Kraszewie’’.

 

Agnieszka Perzyna

wraz z grupą teatralną

1 .        1 .             1 .                         1            1

 

 

Projekt  dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Na dobry początek !”