Środa, 2019-06-19

Imieniny: Gerwazego, Protazego

Zacznij dobrze dzień!

Jak mieć dobry dzień? Po prostu „dobrze” przywitaj się!

Z radością informujemy, że nasza szkoła bierze udział w kampanii społecznej „ZACZNIJ DOBRZE DZIEŃ”. Jest to inicjatywa Fundacji Dbam o Mój Z@sięg oraz Akademii JA.

Chcemy, aby  cała społeczność szkolna włączyła się w działania zmierzające do budowania dobrych relacji osobistych oraz pozytywnego klimatu w szkole. Dlatego proponujemy, aby wszyscy zaczynali dzień od miłych, drobnych gestów, które w prosty sposób sprawiają, że dzień staje się lepszy.

Dlaczego warto codziennie witać się ze sobą?

Oto kilka argumentów, które przemawiają za tym, że warto codziennie witać się ze sobą:

• Uśmiech witanie się jest oznaką szacunku wobec drugiego człowieka,
  • Uśmiech witanie się jest jednym z przejawów kultury osobistej człowieka,
  • Uśmiech witanie się pomaga wzmocnić pozytywne zachowania prospołeczne, jeśli jesteśmy witani czujemy się dostrzeżeni i akceptowani,
  • Uśmiech swobodne poranne witanie się redukuje poziom stresu i agresji,
  • Uśmiech posiadanie dobrych relacji osobistych jest wielką wartością,
  • Uśmiech dobre relacje w grupie pozytywnie wpływają nie tylko na spójność grupy, ale również na wynik w nauce.

Więcej o projekcie:  http://pytanienasniadanie.tvp.pl/42656563/niebanalne-powitania-nauczycieli-z-uczniami