Środa, 2019-06-19

Imieniny: Gerwazego, Protazego

Jedz warzywa i owoce, bo witamin są w nich moce

W dniach 20 - 28 marca 20119 r. klasa V zorganizowała akcję pod hasłem „Jedz warzywa  i owoce, bo witamin są w nich moce”. Celem inicjatywy było promowanie prozdrwotnych nawyków żywieniowych wśród uczniów naszej szkoły. Działanie zrealizowano w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!" współorganizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności.

Przedsięwzięcie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród ucznów i pracowników szkoły. Każdego dnia piątoklasiści własnoręcznie przyrządzali smaczne i zdrowe przekąski oraz napoje. Nie brakowało świeżo wyciskanych soków, jogurtów, owsianych cisteczek czy owocowych szaszłyków.  Podjęte diałania nie tylko zachęciły dzieci do regularnego spożywania owoców i naturalnych soków, lecz także zaznajomiły je z elementami przedsiębiorczości. W wyniku akcji uczniowie zgromadzili pokaźną sumę pieniędzy, które zostaną przeznaczone na potrzeby klasy V. Nie byłoby to możliwe bez Rodziców, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.