Konkurs Poetycki „Cyprian Norwid- poeta naszej ziemi

W dniach 16 - 17 maja 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce odbył się XIX Konkurs Poetycki  „CYPRIAN NORWID - POETA NASZEJ ZIEMI”.  Wydarzenie od lat spotyka się z ogromnym zanteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. W bieżącym roku utwory Norwida prezentowało aż 88 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich w poszczególnych kategoriach konkursu: recytacja, teatr jednego aktora i poezja śpiewana.

Konkurs cieszy się ogromnym prestiżem w środowisku lokalnym. O jego randze   świadczy nie tylko honorowy patronat Marszałka Województwa Mazowieckiego, lecz także kompetentni członkowie komisji.W jury zasiedli pracownicy naukowi, aktorzy oraz artyści m.in.: dr Tomasz Korpysz, Jolanta Denejko, Radosław Sołtys, Jerzy Łazewski, Joanna Kwiatkowska-Zduń, Marcin Będkowski, Małgorzata Kaczmarska Ferenc, Andrzej Ferenc, Magdalena Woźniewska-Działak, Hubert Zimoląg i Piotr Stawski.

W tegorocznej edycji konkursu naszą placówkę w kategorii recytacja reprezentowali uczniowie klasy VIII: Igor Syrówka, Natalia Dybek, Weronika Jończyk oraz Magdalena Sulejewska - ucz. klasy VI. Wszyscy włożyli wiele serca w swoje deklamacje, ale tym razem nie zostali nagrodzeni.

Z kolei uczennice klasy V: Wiktoria Perzyna i Aleksandra Szczapa więzły udział w kategorii poezja śpiewana. Dziewczynki swoją interpretacją utworu "Marionetki" urzekły komisję i zdobyły zaszczytne wyróżnienie. Zostały zaproszone na uroczysty finał konkursu, który miał miejsce 23 maja i tam odebrały nagrody z rąk samego Pana Adama Lubiaka - Starosty Wołomińskiego.

Uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły w powiecie i życzymy dalszych sukcesów.