PODSUMOWANIE KONKURSÓW RELIGIJNYCH

W II semestrze uczniowie klas I-VI brali udział w 3 konkursach religijnych.

1. ARCHIDIECEZJALNY KONKURS BIBLIJNY IM. SŁUGI BOŻEGO KARD. AUGUSTA HLONDA DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH TERENU ARCHIDIECEZJI WARSZAWSKIEJ ORAZ DIECEZJI WARSZAWSKO – PRASKIEJ

Organizatorem Konkursu był Diecezjalny Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Warszawskiej Międzynarodowe Centrum Dialogu Międzykulturowego i Międzyreligijnego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie Fundacja „SŁOWO”.

Celem Konkursu Biblijnego było:

1. Ukazanie Pisma Świętego jako źródła wiary i zachęta do jego indywidualnej lektury.

Nasi uczniowie uczestniczyli w 2 grupach wiekowych:

- w kategorii place plastyczne klasy 1-3  wyróżnienia otrzymały: Weronika Świerżyńska z kl. 3 i Weronika Jeznach z kl. 1

- w kategorii wiedzowej klasy 4-6, w centralnym etapie konkursu uczestniczyła Weronika Kostrzewa z kl. 6

2. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY I LITERACKI Z OKAZJI 100 LECIA ISTNIENIA ZGROMADZENIA SIÓSTR PASJONISTEK „MĘKA PAŃSKA W OCZACH DZIECI I MŁODZIEŻY”

Organizatorem konkursu było Zgromadzenie Sióstr Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa  (Siostry Pasjonistki)

Nasi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej mękę Pana Jezusa.

W kategorii klas 1-3  wyróżnienie otrzymała Oliwia Matera z kl. 3, zaś w kategorii klas 4-6, w  etapie diecezjalnym brały udział Oliwia Tańska, Zuzanna Dybek i Wiktoria Matera.

3. KONKURS DIECEZJALNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH KL. I-VI  „100 lat – moja mała Ojczyzna“

Zadaniem uczniów było przedstawienie w ciekawy sposób walorów czy obiektów historycznych swojej miejscowości „Małej Ojczyzny”  w formie plastycznej.

W etapie diecezjalnym naszą szkołę reprezentowali: Weronika Jeznach z kl.1, Aleksander Wardakowski z kl. 4,  Wiktoria Matera i Dawid Bogucki  z kl.6.

Uczestnikom wszystkich konkursów dziękujemy za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły,  i życzymy dalszych sukcesów .