Kalendarium

Czwartek, 2020-02-27

Imieniny: Gagrieli, Liwii

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 180814
  • Do końca roku: 308 dni
  • Do wakacji: 120 dni

Okulary dla Afryki

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w akcji charytatywnej

OKULARY DLA AFRYKI

 

Zbiórka odbędzie się w terminie od 01.07.2019 do 30.09.2019 r.

 

Co zbieramy?
– przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych

– używane okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych (korygujących astygmatyzm)

 

Jak przygotować okulary?

– Najpierw sprawdź czy okulary są w dobrym stanie, tzn. czy szkła nie są porysowane (zwłaszcza w centrum!), czy są kompletne i mają wszystkie elementy oprawy! W innym wypadku nie będą spełniały dobrze swojej funkcji.
– Wyczyść okulary wodą z płynem do mycia naczyń – w Afryce jest problem z wodą, nie ma jak wyczyścić ich na miejscu.
– Jeżeli znasz moce swoich okularów – opisz je. Jeśli nie znasz – odwiedź najbliższego optyka, on na pewno chętnie pomoże. Nasza sprawdzona metoda opisywania: mała karteczka, na której opisane są moce oka prawego (OP) i oka lewego (OL) – najlepiej w tej kolejności.
Każde opisane okulary należy zapakować do małego (najtańszego) woreczka foliowego. Bardzo prosimy, żeby nie zawiązywać woreczków – w trakcie pracy w terenie priorytetem są pacjenci, nie chcemy tracić czasu na odwiązywanie woreczków przy 100 osobach czekających w kolejce do badania. Nie chcemy ich też rozrywać. Te woreczki stanowią później substytut futerału na okulary – są cennym dodatkiem. Dlaczego nie pakujemy okularów w futerał? Jest ciężki i zajmuje dużo miejsca, podczas pakowania walizek na misje liczy się każdy gram i każdy milimetr!!!
– Tak przygotowane okulary, w zależności od ilości, zapakuj do koperty lub kartonowego pudełka. Pudełko można wyłożyć czymś miękkim, papierem lub folią bąbelkową, żeby zabezpieczyć okulary przed uszkodzeniem.

III ogólnopolska zbiórka używanych okularów – Okulary dla Afryki została zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod numerem 2019/2400/. Akcję koordynuje pani B. Syrówka.