Poniedziałek, 2020-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

Spotkanie opłatkowe z z Biskupem Warszawsko-Praskim ks. Romualdem Kamińskim

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w Auli Kurii Biskupiej Diecezji Warszawsko–Praskiej odbyło się 13 grudnia tradycyjne spotkanie opłatkowe środowiska oświatowego z Biskupem Warszawsko-Praskim ks. Romualdem Kamińskim.

Uroczystość poprowadził ks. Piotr Pierzchała - Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej. Wśród gości obecni byli m.in. Dorota Skrzypek oraz Krzysztof Wiśniewski - Mazowieccy Wicekuratorzy Oświaty, Dyrektorzy Wydziałów Kuratorium Oświaty w Warszawie, dyrektorzy szkół z terenu Diecezji Warszawsko-Praskiej, a także uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Starym Kraszewie.

Biskup Romuald Kamiński, życzył dyrektorom szkół wyciszenia i pokoju. Zwrócił jednocześnie uwagę, że ubóstwo Betlejemskiej Stajenki pokazuje nam, że tym, co najmocniej przemawia do drugiego człowieka, jest prostota. Zachęcił kadrę pedagogiczną, by ich oddziaływanie było przede wszystkim oparte na świadectwie życia.

Uroczystość uświetnił koncert kolęd przygotowany przez Zespół Muzyki Dawnej Flauti Divertenti. Uczennice naszej szkoły: Lena i Wiktoria Perzyna, Aleksandra Szczapa i  absolwentka Marysia Szczapa wykonały polskie kolędy w opracowaniu na flety, skrzypce i instrumenty perkusyjne oraz zaśpiewały pastorałki, które wprowadziły gości w atmosferę świątecznej refleksji nad obecnością Narodzonego Dzieciątka w naszym życiu.

W imieniu uczniów naszej szkoły życzenia Księdzu Biskupowi i Kuratorom złożyli Marika Mathiak i Cezary Zbrzeźniak i wręczyli choinki wykonane przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem pani Bogusławy Syrówki.

Na koniec nastąpił czas dzielenia się opłatkiem i wspólnego spotkania przy wigilijnym stole.

Agnieszka Szczapa