Kalendarium

Wtorek, 2021-01-26

Imieniny: Lutosława, Normy

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 352217
  • Do końca roku: 339 dni
  • Do wakacji: 150 dni

Promujemy Zdrowe Żywienie

Prawidłowe żywienie dzieci jest warunkiem zdrowego rozwoju fizycznego i umysłowego, a także wzmacnia odporność. Nawyki żywieniowe kształtują się od najmłodszych lat życia, dlatego uczymy  w  szkole  dzieci, jak prawidłowo powinny  się odżywiać. O sukcesie tego przedsięwzięcia decydują wspólne działania szkoły i domu.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z zasobami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, które zostało utworzone w 2017r. przez Instytut Żywności i Żywienia. Na stronie internetowej NCEŻ www.ncez.pl zamieszczone są materiały na temat żywienia dzieci
i młodzieży (np. zbilansowane jadłospisy), aplikacje na smartfony, filmy video oraz informacje o aktualnych wydarzeniach i kampaniach edukacyjnych kierowanych do rodzin i szkół. Liczne artykuły pomagają wdrożyć zasady zdrowego żywienia w domu, a także podpowiadają, jak wybierać jedzenie poza domem.

W ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia powstało także Centrum Dietetyczne Online (CDO), czyli bezpłatna internetowa poradnia dietetyczna, do której dostęp jest możliwy poprzez stronę internetową www.poradnia.ncez.pl .

W konsultacjach mogą brać udział rodzice, którzy chcą zapewnić swoim dzieciom prawidłowy sposób odżywiania, zmienić niewłaściwe nawyki żywieniowe czy zastosować dietoterapię w przypadku nadwagi i otyłości.