Poniedziałek, 2020-01-20

Imieniny: Fabioli, Miły

Kod do przyszłości- zajęcia

W dniach 25 lutego do 01 marca uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach z robotyki LEGO WeDo. Warsztaty wprowadziły dzieci w świat programowania, robotyki i informatyki.  Młodzi inżynierowie budowali przeróżne roboty i pojazdy z klocków Lego, a następnie, za pomocą specjalnie dostosowanego oprogramowania, samodzielnie wprawiali swoje budowle w ruch!

,,Kod do przyszłości” – bo tak nazywa się projekt, przybliżył najmłodszym podstawowe pojęcia dotyczące programowania, algorytmicznego i logicznego myślenia, a także robotyki, kształtując ich kreatywność i twórcze rozumowanie.

Zajęcia prowadzone były w duchu nauki poprzez zabawę, każda klasa aktywnie spędzała czas pod okiem wykwalifikowanego instruktora pana Janusza Kukawskiego.