Czwartek, 2020-04-09

Imieniny: Mai, Marcelego

• Odwiedziło nas: 199295

Dofinansowanie od grupy PERN

Miło nam poinformować, że nasz wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w formie darowizny na kwotę 140 76 zł. został przyjęty przez Fundację Grupy PERN.

Naszym celem jest stworzenia laboratorium naukowego, które zainteresuje uczniów zagadnieniami technicznymi i umożliwi doskonalenie umiejętności analitycznych poprzez programowanie i robotykę.

Zakup odpowiedniego sprzętu, narzędzi i oprogramowania jest kolejnym krokiem na drodze rozwijania myślenia naukowego w naszej szkole.

W roku szkolnym 2018/2019 rozpoczęliśmy organizację pracowni przyrodniczej, wyposażonej w ramach programu rządowego. Uczniowie klas I – III rozpoczęli także naukę kodowania w ramach programu „KOD do przyszłości”. W tym roku szkolnym klasa I również dołączy do programu.

Kolejnym etapem będzie realizacja innowacji „Programowanie dla każdego”

W trakcie zajęć wykorzystywane będą zestawy LEGO MINDSTORMS oraz Ozoboty.
Celem będzie zbudowanie i zaprogramowania robota w specjalnie przygotowanym środowisku programistycznym, zgodnie z wcześniej założoną funkcjonalnością. Ostatnim i najciekawszym elementem zajęć będzie testowanie robota i zabawa. To bardzo ważny element, który pozwala poczuć satysfakcję z efektów swojej pracy, ucząc wytrwałości w osiąganiu zamierzonych celów, a jednocześnie bezpośrednio wpływa na lepszą motywację i dążenie do samorozwoju ucznia. W trakcie spotkań uczniowie nauczą się algorytmicznego rozwiązywania problemów, które będzie składało się z określonych etapów: określenie celu do osiągnięcia, znalezienie rozwiązania problemu dla przykładowych danych, opracowanie rozwiązania, zaprogramowanie rozwiązania i przetestowanie poprawności programu na przykładach. Będą tworzone algorytmy pozwalające rozwiązać określone problemy matematyczne.