Kalendarium

Poniedziałek, 2021-04-19

Imieniny: Alfa, Leonii

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 388015
  • Do końca roku: 256 dni
  • Do wakacji: 67 dni

Akcja "Śniadanie daje moc"

W tym roku nasza szkoła 

włączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Śniadanie daje moc” organizowanej w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

8 listopada 2019 r. uczniowie klasy 3  przy wsparciu dietetyka pani B. Żmijewskiej zorganizowali w klasie wspólne śniadanie. Na „stolikach śniadaniowych” znalazły się kolorowe kanapki, szaszłyki owocowo-warzywne, jogurty,  niesamowicie zachęcające przekąski oraz pyszne soki.

Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Pani dietetyczka  przeprowadziła pogadankę na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia. Dzięki niemu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. Uczniowie dowiedzieli się również, że zdrowe odżywianie to nie tylko zdrowa żywność. Ważne jest również, aby jeść pięć posiłków w ciągu dnia o stałych porach i bez pośpiechu, systematycznie sięgać po nabiał, ryby i mięsa, ciemny chleb zamiast bułek oraz po picie soków czy wody zamiast szkodliwych napojów gazowanych. Wspomniano też o niezbędnym ruchu oraz unikaniu słodyczy i chipsów, które są niezdrowe.

Akcja była dla uczniów wspaniałą zabawą, integracją podczas prac grupowych oraz zwiększyła ich świadomość na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych
i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole.

W tym wyjątkowym dniu  mieliśmy okazję spędzić czas wolny w miłej
i przyjaznej atmosferze. Takie wspólne spotkania pozytywnie wpływają
na atmosferę i dobre samopoczucie w pracy.

 Wychowawca klasy B.Syrówka