Środa, 2018-12-19

Wyprawka

Wyprawka przedszkolaka:

• ryza papieru
• kapcie – podpisane (na rzep lub gumkę)
• ubranie na zmianę dostosowane do pory roku ( w szczególności bielizna osobista) – podpisane, włożone w worek, powieszone w szatni)
• luźny, używany podkoszulek (np. po starszym rodzeństwie) do ubrania podczas malowania farbami – podpisany, albo fartuch (nie na guziki)
• chusteczki wyciągane suche x 2 opakowania
• chusteczki nawilżone x1
• pasta, szczoteczka do zębów – podpisane
• teczka tekturowa na prace plastyczne – na gumkę, podpisana
• raz na miesiąc paczka ręczników papierowych
• mydło w płynie – raz na semestr
• pościel - podpisana (w grupie maluchów) – wymiary leżaka 60cmx150cm

Niekompletnej wyprawki nie przyjmujemy.

WAŻNE INFORMACJE USPRAWNIAJĄCE PRACE PRZEDSZKOLA

1. Prosimy o przyprowadzanie dzieci do godziny 8.00 (starszaki), 8.10 (maluchy), w celu usprawnienia pracy przedszkola i nauczyciela.
2. Dzieci wprowadzamy i odbieramy przy drzwiach, nie wchodzimy do sali. Dłuższe przebywanie w sali dezorganizuje pracę nauczyciela i rozprasza dzieci. Różne sprawy załatwiamy po południu odbierając dziecko.
3. Piątek jest dniem z zabawką. W pozostałe dni przedszkolaki nie przynoszą własnych zabawek do przedszkola.
4. Ze względów bezpieczeństwa prosimy, aby dzieci nie miały przy sobie: monet, napojów, słodyczy (wyjątkiem są urodziny dziecka), zabawek rozkładających się na małe części, zabawek militarnych (pistolety, miecze).
5. Prosimy o podpisywanie wszystkich rzeczy należących do dziecka (szczoteczka, pasta, worek, teczka) oraz o kontrolowanie ubrań na zmianę, które wiszą w szatni.
6. Należy poinformować nauczyciela o alergiach pokarmowych występujących u przedszkolaka i chorobach zakaźnych, które przechodzi np. owsiki, ospa, szkarlatyna.
7. Prosimy ubierać dzieci odpowiednio do pogody, m.in. nakrycie głowy na gorące dni.
8. Ze względu na odpowiedzialność za bezpieczeństwo i zdrowie dzieci w przedszkolu obowiązuje zakaz podawania leków przez pracowników przedszkola.
9. Rodzice przyprowadzają do przedszkola tylko zdrowe dzieci.
10. W przypadku zachorowania dziecka w czasie pobytu w przedszkolu, rodzice zostają powiadomieni i są zobowiązani odebrać dziecko.
11. Nieobecności dziecka należy zgłaszać poprzez wiadomość SMS na numer 782-197-015.
12. Prosimy czytać na bieżąco wszystkie informacje zamieszczane na drzwiach sali.