Środa, 2018-12-19

1. Start
  2. Przedszkole

Przedszkole

Jesteśmy placówką przyjazną dzieciom i rodzicom oraz otwartą na ich potrzeby. Tworzymy bezpieczne warunki pobytu oraz rodzinną i ciepłą atmosferę. Bawimy się i uczymy w grupach prowadzonych przez nauczycielki z wyższym wykształceniem pedagogicznym.

Wychowujemy przyszłych optymistów.

Punkt przedszkolny w Starym Kraszewie mieści się w budynku szkoły przy ul. Szkolnej 5. Placówka położona jest w uroczej okolicy w otoczeniu drzew i krzewów oraz rzeki Rządzy.

Przedszkole obejmuje wychowaniem dzieci w wieku 3-5 lat i zapewnia opiekę od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-17.00. Posiadamy dwie przestronne, kolorowe sale edukacyjne oraz dwa duże place zabaw. Każda sala jest bogato wyposażona w pomoce dydaktyczne, zabawki, kąciki zainteresowań, np. kącik kuchenny, kącik czytelniczy. Posiadamy własną kuchnię, która serwuje dzieciom trzy smaczne, zdrowe posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek).

Zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na facebooku: https://www.facebook.com/ppStaryKraszew/

Oferta edukacyjna:

· zajęcia plastyczno-techniczne, artystyczne, matematyczne

· ćwiczenia manualne, w tym ćwiczenia przygotowujące do nauki pisania

· zajęcia umuzykalniające prowadzone przez nauczycielkę w każdej grupie

· obserwacje przyrody, wycieczki po okolicy, wycieczki autokarowe

· gry i zabawy ruchowe, pobyt na świeżym powietrzu

· dwa razy w tygodniu naukę języka angielskiego dla dzieci 4-5-letnich.

Przedszkole zapewnia:

· uczestnictwo dzieci w konkursach i przeglądach piosenek o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim

· przegląd stomatologiczny oraz przesiewowe badania logopedyczne i psychologiczne

· wycieczki na przedstawienia teatralne oraz do kina

· udział w warsztatach oraz uroczystościach m.in. „Jasełkach”, „Dniu Babci i Dziadka”, „Dniu Mamy i Taty”

· zajęcia adaptacyjne dla dzieci i rodziców

· spotkania z ciekawymi ludźmi – współpraca z rodzicami i środowiskiem lokalnym.